Pomoc mladým rodinám je naša priorita

Autor: Branislav Becík | 14.10.2019 o 8:31 | (upravené 14.10.2019 o 10:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  295x

V našej strane myslíme aj na rodiny a preto medzi naše priority patrí zlepšenie podmienok pre ich rozvoj.

Narodenie dieťaťa je pre každú rodinu významnou udalosťou, no prináša i ekonomické zaťaženie v podobe nových výdavkov. Túto ťarchu by mohla do istej miery pomôcť zmenšiť aj samospráva. V obci Dvory nad Žitavou, v ktorej som starostom sme sa rozhodli podporiť mladé rodiny a preto sme zaviedli jednorazový finančný príspevok pri narodení dieťaťa v hodnote 100 eur.

Okrem snahy finančne pomôcť rodinám, je našim cieľom zmeniť demografickú krivku v prospech omladenia obyvateľstva. Mimo iných aktivít, ktoré robia život v obci atraktívny, sme si uvedomili, že je potrebné, aby obec v rámci svojich možností rodiny i finančne podporila.

Toto je len jedno z možných opatrení, prostredníctvom ktorých chceme podporiť mladé rodiny. Medzi ďalšie patria zabezpečenie dostupnosti škôlky pre každé dieťa, viac nájomných bytov, nižšie dane v závislosti od počtu detí, podpora zamestnávania matiek s viac deťmi či zabezpečenie vyšších dôchodkov od počtu pracujúcich detí.

Po dlhých 4 rokoch byrokracie a prieťahov otvárame novú ulicu o rozlohe 6 ha a celkovým počtom 76 stavebných pozemkov. Bude veľkým lákadlom pre mladé rodiny, čo sa týka ich samostatného bývania, keďže cena týchto jednotlivých pozemkov bude na úrovni cca 25 € / m2. Zaujímavosťou je ešte, že táto ulica bude dlhá skoro 1 km.

Mimo iného uskutočnujeme prístavbu pre našu materskú školu, nakoľko záujem o miesta v nej väčší, ako dokážeme momentálne ponúknuť . Z dôvodu znižovania energetickej náročnosti prešla táto materská škola totálnou rekonštrukciou. Dá sa teda povedať, že naše deti dnes navštevujú úplne nové zariadenie.

  

 

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?